Wieloletnia sztuka bonsai


Sztuka bonsai liczy sobie aż 1000 lat, a samo pojęcie oznacza „rosnące w miniaturze”. Sztuka ta może być zarówno tajemnicza, jak i trudne dla nie doświadczonych entuzjastów. Dobre centrum ogrodnicze pomoże nam ugruntować naszą wiedzę o niej.

Rośliny zewnętrzne i wewnętrzne
Rośliny formowane dzielą się na dwie kategorie: do uprawy wewnątrz i na zewnątrz domu. Centrum ogrodnicze Trzebinia. Odmiany do wnętrz można tworzyć przy użyciu roślin tropikalnych, które tolerują niższy poziom oświetlenia w pomieszczeniach. Mogą być uprawiane w jasnym, słonecznym oknie lub przy lampach do uprawy w domu. Ten gatunek można często przenosić na zewnątrz w łagodnych porach roku, ale w chłodne dni należy je trzymać w cieple. Zewnętrzne formy są tworzone z odpornych na zimno okazów, które powinny być trzymane na dworze przez cały rok lub przez większość roku, w zależności od lokalizacji. Większość roślin na świeżym powietrzu jest wytwarzana z roślin drzewiastych, takich jak jałowiec, klony, kraby i wiązy, by wymienić tylko kilka.

Rośliny startowe i dojrzałe
Istnieje podział na kategorie w zależności od tego, jak okazy będą pielęgnowane. Rośliny startowe to zazwyczaj młode sadzonki lub sadzonki, które w miarę wzrostu będą wymagały większej pielęgnacji i przycinania. Z roślinami dojrzałymi również czeka nas sporo pracy – będą wymagać przycinania i redukcji korzeni, a także usuwanie gałęzi, aby uzyskać pożądaną przez nas formę formę.

Polecane: makijaż permanentny Poznań.