Tanie remonty domu?


Wielu z nas wydaje się, że jakikolwiek remont domu, nawet najmniejszy, zawsze pociągnie za sobą olbrzymie koszty. Powyższe stwierdzenie ma rację bytu tylko w przypadku, gdy powierzymy całość prac niesolidnym fachowcom, którzy dodatkowo bardzo wysoko cenią swoje usługi. Jak można zaoszczędzić na remoncie domu?

Podstawą jest unikanie przypadkowych przedsiębiorstw budowlanych o wątpliwej reputacji – jeżeli na słupie ogłoszeniowym widzimy ogłoszenie „docieplenia Poznań” to warto pominąć daną firmę, bądź przynajmniej wcześniej dokładnie zorientować się w jej dotychczasowych zleceniach, pracach i realizacjach, aby nie czekała nas przykra niespodzianka i rozczarowanie.

Wszystkie materiały budowlane, w tym styropian potrzebny do ocieplenia budynku, czy farby do wykończenia elewacji warto zakupić samodzielnie w hurtowni – co prawda wiele firm remontowanych ma swoje zniżki w hurtowniach, to jednak tylko dokonując samodzielnego zakupu możemy być pewni jakości użytych przy remoncie materiałów. Jak jednak znaleźć tanie sklepy i hurtownie? Wpiszmy w Google dwa hasła: „mieszalnia farb Poznań”, czy też „materiały budowlane Poznań” – nie sugerujmy się jednak kolejnością wyników, a cenami konkretnych artykułów i czasem realizacji naszego zamówienia!