Rodzaje okien w budynkach domowych.


Wybór odpowiednich okien jest jedną z ważniejszych decyzji przy budowie lub remoncie budynku mieszkalnego. Dobrze dobrane będą stanowić ważny element w estetyce domu. Równie ważny jest jednak aspekt praktyczny, gdyż niezawodne okna stanowią istotny element składowy komfortu mieszkania.
Gdy podczas spaceru przyjrzymy się oknom w mijanych przez nas budynkach z pewnością dojdziemy do wniosku, że najpopularniejsze są okna zwane plastikowymi, czyli wykonane z PCV. Rzeczywiście cieszą się one wzięciem, ale ich estetyka, choć schludna, zaczyna być postrzegana jako nieatrakcyjna. Okna PCV swego czasu wyparły okna drewniane, ale obecne trendy coraz intensywniej nawołują do powrotu do okien z drewna.
Ich wygląd jest przyjemniejszy, bardziej ekologiczny, a zakres oferowanych wzorów bardzo szeroki. Okna z drewna nadają budynkom indywidualnego charakteru.
Ciekawą alternatywą dla okien plastikowych są również okna aluminiowe poznań. Są one trwałe i bardzo dobrze pasują do nowoczesnych fasad z dużą ilością szkła. Posiadają znaczną odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i występują w niemal każdym kolorze.