Jak położyć izolację na taras?


Gdy potrzebna jest izolacja na taras, warto posłużyć się ekipą remontową, która zrobi to za nas. Wykona pracę szybko i skutecznie. Na wykonanie izolacji wystarczy jeden dzień. Drugiego dnia już będzie można kłaść płytki.
Co to jest hydroizolacja na płytki?
To masa uszczelniająca. Chroni podłogę lub ściany przed zawilgoceniem, a tym samym przed ich niszczeniem i powstawaniu wilgoci oraz grzyba. Masa ta to płynna guma i dzięki niej unikamy bałaganu, czyli nie musimy zrywać starych płytek, by taras uszczelnić, ale położyć ją na powierzchni płytek, stanowiących podłogę tarasu.
Wystarczy kubełek wody z płynem czyszczącym do płytek, szczotka lub gąbka oraz płynna izolacja plus pędzel. Myjemy dokładnie płytki, osuszamy i na czyste płytki nakładamy pędzlem płynną izolację. Hydroizolacja balkonu. Uważamy, by robić to dokładnie, by nie było żadnych przerw.
Czy hydroizolacja łazienki wystarczy na kilka lat?
Prawidłowo wykonana hydroizolacja wystarczy na wiele lat bezawaryjnej ochrony przed zawilgoceniem podłogi oraz ścian w łazience. Jeżeli mamy nowe mieszkanie i dopiero zaczynamy kładzenie płytek, przygotujmy porządną izolację na gruncie. Użyjemy wówczas masy uszczelniającej cementowo żywicznej, która będzie znajdować się pod płytkami.

Polecane: naprawa dachów i dekarz Poznań.